“Azuri” ostaju besprekorni i posle “Đavola”?

Za kraj programa u četvrtak, najveći derbi pratimo iz grupe 2 gde u terminu od 20:45 ostajemo na Olimpiku u Rimu, na kome selekcija Italije dočekuje Belgiju.

Nakon dva odigrana kola, Italija sa maksimalnim učinkom od šest bodova ostaje na čelu tabele, dok Belgija i Francuska ostaju na tri, a Izrael bez bodova.

Uspela je Belgija da na neutralnom terenu kao domaćin savlada Izrael, rutinskom izvedbom u pobedi od 3:1, a Tilemans i De Brujne, plesavši na terenu donose prve bodove.

Međutim, Belgija ni jedan deo partije nije uspela da ponovi u Francuskoj, gde je rutinskom igrom domaćina poražena sa 2:0, zbog čega novu priliku za pobedu na strani sada traži protiv Italije.

Nakon neuspeha na Euru, Italija uspeva da poveže dve dobre partije u Ligi Nacija, gde na samom startu uspeva da šokira Pariz i da nakon gola Barkole u prvom minutu, preko Dimarka, Fratezija i konačno Raspadorija potpuno preokrene rezultat u jednoj od najboljih partija od dolaska Spaletija, za konačnih 1:3.

Drugo gostovanje, bilo je daleko lakše po Italijane, kojima je Fratezi ovoga puta doneo prednost na poluvremenu, a pobedu potvrdio Kin, koji u 62. minutu duplira prednost, a Izraelci u nemoći uspevaju tek da smanje na 1:2.

Željni velikih rezultata, Italijani puni elana dočekuju Belgiju, protiv koje u novom milenijumu beleže tek jedan poraz na čitavih šest susreta.

Preostalih pet puta, Italijani su bili bolji, a nakon pobede u četvrtfinalu Eura 2021. godine, iste godine, Italija u meču za treće mesto Lige Nacija, uspeva da slavi i to ponovo 2:1.

Da li će „crveni đavoli“ pronaći put ka pobedi u Rimu ili „azuri“ ne ostavljaju šanse za osvajanje bodova na Olimpiku?