Bečlijama spas ili nova pobeda Halanda i družine?

U nedelju, pratimo još jedan veliki derbi u kome od 20:45 sa Rajfajzen stadiona u Lincu za kraj 4. kola u grupi B3, Austrija dočekuje Norvešku.

Pred četvrto kolo u grupi B3, situacija na tabeli je takva da novom pobedom na gostovanju Norveška traži priliku da se odlepi na čelu tabele dok bi Austrija uspela da pobedom potpuno priđe, a samim tim pruži priliku čak i Sloveniji.

Nakon tri odigrana kola, “Vikinzi” bez poraza odolevaju na čelu tabele sa sedam osvojenih bodova, gde bi ostali maksimalni da bodove nisu prosuli u Kazahstanu.

Austrija i Slovenija, imaju prilike da se umešaju u sam vrh, s obzirom na to da na tabeli grupe ostaju sa četiri boda, dok je sve sigurnije da će Kazahstan biti primoran da od iduće sezone sreću potraži u Ligi C.

Povratak Halanda u pravu, prepoznatljivu formu, osetila je i Norveška, koja je rutinski u Oslu slavila protiv Slovenije, konačno pokazavši svoj kvalitet.

Sedam minuta bilo je potrebno Halandu da domaćina dovede u prednost, da bi nakon pauze, Sorlot i ponovo Haland, pogađali u 52. i 62. minutu za ogromnih 3:0.

Nije dangubila ni Austrija, svesna da pred svojom publikom nema prava na kiks protiv Kazahstana, a sve je proteklo u ritmu koji je odgovarao domaćinu.

Baumgartner je doneo ranu prednost u 10. minutu, da bi kanonada bila nastavljena u drugom delu igre.

U svega dva minuta, Lajnhart i Sabicer postižu pogotke za osiguranje pobede, da bi Šidl u 79. minutu svojim golom postavio konačnih 4:0.

Ostala je Norveška dužna selekciji Austrije nakon prvog susreta koji smo imali prilike da pogledamo u Oslu, a Haland u 80. minutu tada uz pritisak Austrije, uspeva da donese pobedu od 2:1. Ragnik i “Bečki dečaci” nemaju prava na novi kiks, dok bi “Vikinzi” pobedom ostali glavni kandidati da pred poslednji prozor izbore nastup u Ligi A.

Na domaćem terenu, Austrija protiv Norveške traži prvu pobedu još od 1979. godine, a da li do nje može doći za kraj programa u nedelju ili Norvežani ponovo šokiraju sve?