Fudbalski klasik za start nove nedelje!

Susretom za kraj 33. kola La Lige, otpočinjemo novu fudbalsku sedmicu, zagrevavši se za ono što nam od utorka do četvrtka sledi kroz završnice evropskih takmičenja, a kasnije i tokom vikenda, kada nam predstoje finalne borbe za titulu u preostalim nacionalnim šampionatima.

Ponedeljak od 21 čas, donosi nam još jedan fudbalski klasik, u kome će na Monžuiku ekipa Barselone dočekati Valensiju.

Serija Barselone od šest vezanih pobeda, prekinuta je na najbolniji način, kada nakon pobede od 2:3 sa Parka Prinčeva, Barselona na domaćem terenu, posle prednosti od 1:0, a nakon crvenog kartona Arauha, dolazi do ubedljivog poraza od PSŽ-a 1:4, koji je značio i eliminaciju iz daljeg toka Lige Šampiona.

Nakon ovog poraza, usledio je novi “El Klasiko”, u kome Barselona na Santijago Bernabeu ostaje inferiorna i novim porazom od Real Madrida 3:2, nakon Superkupa, praktično uručuje i titulu najvećem rivalu.

Vodila je Barselona dva puta u Madridu, pogotkom Kristensena za 0:1, već u 6. minutu meča, a kasnije i golom Fermina Lopeza za 1:2, u 69. minutu meča.

Ipak, kada je delovalo da će Barselona možda i otvoriti borbu za titulu u “Primeri”, Real preko Lukasa, a potom ponovo Belingema, dolazi do potpunog preokreta i nove pobede koja je označila kraj svih nadanja.

Sada, nakon 32 odigrana meča i sa 70 bodova, ekipa Ćavija, koji bi po svemu sudeći trebalo da nastavi trenersku karijeru u voljenom klubu, cilja povratak na drugu poziciju i skok preko Đirone, sa kojom ih meč očekuje već ovog vikenda.

Protivnik Barselone pre toga, biće ekipa Valensije, a u još jednoj dobroj sezoni u španskom šampionatu, posrnuli velikan sa Mestalje juri plasman u evropska takmičenja!

Nakon 32 odigrana susreta, Valensija ostaje na osmom mestu šampionata sa 47 osvojenih bodova i dva manje od ekipe Betisa na mestu koje vodi u Ligu Konferencija i sve to sa utakmicom manje, pa bi čitav splet mogao biti promenjen dobrom partijom na gostovanju.

Moglo je biti sve drugačije i po klub koga predvodi još jedna legenda, Ruben Baraha, ali je priliku za skok preko Betisa, Valensija ispustila upravo porazom u međusobnom meču, u kome je Betis slavio rezultatom 1:2.

Uspela je Valensija da se preko Pepelua sa bele tačke vrati u meč, ali je Ajoze Perez, svojim drugim pogotkom, doneo veliku pobedu Betisu na kraju i potpuno utišao “Slepe Miševe”.

Pre tog susreta, Valensija je minimalnim pobedama nad Granadom i Osasunom dokazala da se može boriti sa svima, pa bi pravi test njihove sezone, mogao biti upravo meč na Monžuiku!

Nakon pet vezanih pobeda Barselone u međusobnim duelima, meč prvog dela sezone, španske La Lige između ovih protivnika, okončan je bez pobednika, a u meču na Mestalji imali smo prilike da gledamo remi 1:1.

Prednost Barseloni u tom duelu, doneo je Žoao Feliks u 55. minutu meča, ali je čast domaćih i prekid lošeg niza sa Barselonom, doneo Giljamon, pogotkom za konačnih 1:1, u 70. minutu meča!

Sada u još jednom fudbalskom klasiku i susretu Barselone i Valensije, pored pobednika, tražimo odgovor na veoma prosta pitanja:

Da li se Barselona vraća na drugo mesto, tik iza Reala ili pre vikenda, Valensija preskače Betis na poslednjem mestu koje vodi u Evropu?