I ponovo Francuska ili spas Tedeskove ideologije u “komšijskom” derbiju?

Polako kompletiramo čitavi drugi prozor takmičenja u Ligi Nacija, odakle zavesu na program mečeva u ponedeljak spuštamo utakmicom sa Kralj Baudin stadiona u Briselu, gde od 20:45 selekcija Belgije dočekuje Francusku.

Do kraja takmičenja velika borba vodila bi se za mesto koje vodi u plej-of ukoliko bi domaćin uspeo da stopira niz Francuske, dok ukoliko gosti ponovo budu bili uspešniji, ostaje da ispratimo samo sa kog će mesta vodeći krenuti napred.

Pred utakmicu četvrtog kola, Italija ostaje na čelu tabele sa sedam osvojenih bodova, iza koje Francuska ima šest, Belgija četiri, a zalutali Izrael u ovakvoj grupi ostaje bez bodova.

Italijani imaju savršenu priliku za nove bodove protiv Izraela na sred Olimpika, dok nama fokus ostaje na meč koji će se odigrati u Briselu.

Ovo će praktično biti druga šansa belgijske reprezentacije, nakon što je srećnim spletom okolnosti uspela da se izvuče u Rimu.

Gubila je Belgija sa 2:0 već nakon prvog dela poluvremena, nakon što su Kambijaso i Retegi postigli golove, ali je crveni karton Pelegrinija u 38. minutu otškrinuo vrata ka bodovima!

De Sajper, već u 42. minutu smanjuje, a Trosar poravnava na 2:2 već u 61. minutu, odakle ni u narednih pola sata igre, Belgija nije uspela da preokrene od konačnog remija.

Ipak, ovaj bod ostaje potpuno bitan pred ono što sledi Belgiji u meču protiv Francuske.

Bez ikakve drame, ipak željni velikog rezultata, fudbaleri Didijea Dešana nisu otvorili ni promil šansi za iznenađenje Izraelu.

Kamavinga je doneo ranu prednost, nakon čega Gandelman u 24. minutu poravnava i samo ubrzava tempo Francuske.

Samo par minuta kasnije, Nkunku otpočinje seriju, u kojoj pred sam kraj meča Genduzi i Barkola uspevaju da uvećaju pobedu do konačnih 1:4.

Belgija uz dosta problema čeka meč protiv Francuske, protiv koje je gotovo nemoguće ostvariti pobedu.

“Galski petlovi”, slavili su na poslednja četiri susreta, uključujući bolan poraz nanešen Belgiji na Evropskom prvenstvu od 1:0, a zatim i onaj od starta Lige Nacija gde je sa 2:0, golovima Kolo Muanija i Dembelea, Francuska lako slavila.

Nakon što ih je 2018. eliminisala u polufinalu Svetskog prvenstva, a kasnije ga i osvojila, Francuska je 2021. godine do titule u Ligi Nacija došla pobedom protiv Belgije u polufinalu 3:2, odakle slede već pomenute pobede u osmini finala Eura i ona od pre mesec dana!

Može li Tedesko konačno pronaći put ka pobedi sa “Crvenim đavolima” ili Francuzi peti put u nizu pokoravaju Belgijance?