Iskustvo Baskijaca ili dobra partija Majorke u borbi za veliki trofej?

Baskijci ili Majorka u finalu kupa Kralja?

Spektakl subotnjeg programa ostaje na La Kartuhi na kojoj od 22 časa pratimo meč Atletik Bilbaa i Majorke u okviru finala španskog kupa.

I dok Baskijci biju ozbiljnu bitku za osvajanje četvrtog mesta i plasman u Ligu Šampiona, gde Atletiko Madrid uspeva da beži, ostaje da vidimo da li će braća Vilijams ponovo Bilbau uspeti da donesu još jedan trofej?

Odličnu sezonu iza sebe ostavlja Bilbao, koji pored poraza od Reala 2:0 prošlog vikenda, ostaje na petoj poziciji Primere sa 56 bodova, pa sada napada novi trijumf i novi trofej.

Za to vreme, Majorka u lovu na senzaciju nastavlja da brine o opstanku u eliti, gde se sa 31 osvojenim bodom zadržava na petnaestoj poziciji, svega šest bodova više od Kadiza, koji se nalazi u zoni ispadanja.

Na poslednjih pet susreta u ligi, Majorka je zaigrala dosta bolje, odakle deluje da su ih partije u kupu pogurale, pa osim poraza od Barselone, beleže trijumfe nad Đironom i Granadom, uz remi sa Alavešom, ali i Valensijom na Mestalji prošle nedelje.

Kada je reč o samom kupu Kralja i uspešnosti u njemu, Bilbao je do trofeja uspeo da dođe 23 puta, uz još 16 nastupa u finalu, pa je jasno da je iskustvo daleko na njihovoj strani, dok je Majorka pored dva poraza u finalima, svoj jedini trofej uspela da osvoji 2003. godine, kada je protiv Huelve slavila sa 3:0.

U samoj završnici, Bilbao je posle Alaveša i sjajne partije protiv Barselone, uspeo da sa ukupnih 4:0 izbori plasman u finale preko Atletiko Madrida, dok je Majorka nakon Tenerifea, a posle senzacionalne partije protiv Đirone, nakon penal serije uspela da izbaci i Real Sosijedad, savladavši ih 4:5 u San Sebastijanu.

Na poslednjih pet susreta Bilbaa i Majorke, viđena je jedna pobeda Majorke, odakle nakon tri vezana remija, Bilbao u prvom delu sezone u ligaškom duelu uspeva da slavi sa čak 4:0, u meču u kome uz dva gola Berčičea, Guruzeta i Muniain uspevaju da donesu veliki trijumf.

Da li će ovoga puta u Sevilji osvajača trofeja i učesnika evropskih takmičenja doneti iskustvo i odlučnost Bilbaa ili će Majorka nakon 2003. godine uspeti da osvoji svoj drugi trofej u ovom takmičenju?