Ispred “Žutog zida” i sa Monžuika, samo dvoje može napred! Ko prolazi u polufinale?

Sve je spremno za još jednu uzbudljivu fudbalsku sedmicu u kojoj ćemo preko narednih devedeset, možda i više, minuta borbi – uspeti da saznamo imena polufinalista, koja će ove sezone nastaviti da se takmiče za pehar Lige Šampiona.

Ne da nije razočarala, već je prošla sedmica donela najuzbudljivije mečeve eliminacione faze u prethodnih nekoliko godina, a kako su svi mečevi obilovali golovima, ostali su i aktivni rezultati sa kojima svašta možemo očekivati i u ovom revanšu!

Put ka Vembliju i velikom finalu koje će se odigrati 1. juna, ostaće još korak bliže nakon ovonedeljnih susreta, nakon kojih ostaje da vidimo koja četiri tima pratimo u samoj završnici!

Već u utorak, velikim derbijem uz još jedan meč zanimljiv meč na Vestfalenu, saznaćemo kako će izgledati prvi deo polufinalnog žreba i to ko će se u njemu naći.

Prvi meč programa u utorak, odigraće se kao i svi ostali u terminu od 21 čas, a u njemu sa Vestfalena, pratimo revanš Borusije Dortmund i Atletiko Madrida.

Dok je odličnom partijom Grizmana, Atletiko Madrid uspeo da slavi sa 3:1 protiv Đirone i napravi razliku za Bilbaom na četvrtom mestu, Borusija je preko Sabicera uspela da slavi protiv Mehengladbaha sa 1:2 i tako zadrži korak u borbi za plasman u Ligu Šampiona i iduće sezone, pa sve staje u drugih devedeset minuta susreta Simeonea i Terzića, odnosno Dortmunda i Atletiko Madrida.

Kako se Borusija „nije pojavila“ na terenu u prvih četrdeset i pet minuta susreta na Vandi Metropolitano, rezultat koji se prenosi pred „žuti zid“ još je i odličan, pa će „Milioneri“ pred svojim navijačima nastojati da preokrenu situaciju u svoju korist. Rodrigo de Pol, rano je domaćoj ekipi doneo prednost već u 4. minutu meča, nakon čega u 32. Lino uspeva da duplira prednost, pa da „Jorgandžije“ sa 2:0 povede na poluvreme.

Međutim, presing kojim je Atletiko terorisao igru Dortmunda, nestao je u drugom delu igre, što je nakon velikog broja prilika dovelo do toga da golom Alera u 81. minutu, Borusija uspeva da smanji na 2:1, a nakon još prilika ipak sa zaostatkom pođe put Nemačke, gde će dočekati revanš.

Ako se nečim mogu pohvaliti nemačke ekipe, to su preokreti nakon poraza u prvom meču na gostovanjima, ali psihološki pritisak predstavlja i činjenica da je Dortmund poražen na svih pet poslednjih nastupa u četvrtfinalima Lige Šampiona.

Za jedan tim, ova sezona postaje neuspešna, dok će drugi ostati u prilici da odu do samog kraja i naprave senzaciju.

Ostaje da vidimo da li će magija „žutog zida“ uspeti da donese prolaz Dortmundu ili će Atletiko Madrid uspeti da zadrži prednost stečenu u prvom duelu i prođe u polufinale?

Drugi četvrtfinalni revanš programa u utorak, ostaje na Monžuiku, na kome pratimo pravi derbi i spektakl Barselone i PSŽ-a u borbi za mesto u polufinale.

Dok je PSŽ ostao bez utakmice ovog vikenda, Barselona je minimalnom pobedom na gostovanju protiv Kadiza uspela da zadrži korak za Realom u trci za titulu u španskom šampionatu pred „El Klasiko“, pre koga ih očekuje jedan izuzetno iscrpan duel, u kome će se ponovo Ćavi i Luis Enrike sastati u jednom „ratu“.

Fantastičan duel pratili smo na Parku Prinčeva, u kome je Rafinja pružio svoju najbolju partiju od prelaska u Barselonu, a upravo su preko njega Katalonci uspeli da dođu do prednosti u 37. minutu i da sa 0:1 odu na poluvreme, utišavši čitav Pariz u tim trenucima.

Međutim, nakon samo 3 minuta igre u nastavku, Usman Dembele, bivši fudbaler Barselone, postiže pogodak za 1:1, koji burno proslavlja zaboravivši sve ono što je Barsa učinila za njega, da bi već u 51. minutu igre, Vitinja uspeo da pogodi za potpuni preokret i vođstvo PSŽ-a od 2:1. Međutim, ponovo Rafinja iskače u ekipi Barse i postaje pravi heroj, pogodivši za 2:2 u 62. minutu, da bi Kristensen na asistenciju Gundogana u 77. minutu uspeo da donese pobedu od 2:3 i ponese prednost nazad u Kataloniju, gde nas sada očekuje pravi spektakl.

Barselona će pokušati da zadrži prednost i da po prvi put nakon 2018-19. ostvari plasman u polufinale, te zadrži odličan podatak po kome je Barselona nastavila dalje 37 od 39 puta kada je u prvom meču slavila na gostovanju.

Ipak, ostaje nada da boljom partijom Mbapea, koji je znao da se ispreči ispred Barselone, PSŽ može napraviti preokret vredan polufinala, a ko će uspeti da slavi i napravi korak napred?

Da li će po uzoru na 2017. godinu, kada je sa 6:1 napravila najveći preokret u isoriji, Barselona ponovo eliminisati PSŽ ili će po uzoru na 2021. kada je postigao het-trik u pobedi od 1:4, Mbape zapečatiti sezonu Katalonaca?