Nove muke i na Balearima ili rutinski ples “kraljeva”?

Tek što je počela, španska “Primera” u svega dve nedelje uspela je da nam pruži velika uzbuđenja, zbog čega nestrpljivo iščekujemo poslednji meč 3. kola!

U četvrtak od 21:30, sve je spremno za spektakl, u kome će na stadionu Gran Kanarija domaći tim Las Palmasa imati izuzetno težak zadatak da odoli pred ekipom Real Madrida!

Posle odlične utakmice sa Seviljom na otvaranju prvenstva na ovom stadionu, u kome je Ramirez u 72. minutu postigao pogodak za konačnih 2:2 i radost domaće publike, Las Palmas je na prvom gostovanju ove sezone potpuno popustio.

Gostovanje povratniku, ekipi Leganješa, ubrzo mora biti zaboravljeno, a nakon što u prvom poluvremenu nije viđeno mnogo uzbudljivih situacija, drugi deo igre startovao je promašenim penalom domaćih, dok je Las Palmas i dalje odolevao.

Ipak, Kruz pogađa u 72, a Frankesa u 85. minutu za domaće, da bi ovoga puta pogodak Ramireza, doneo samo častan poraz Las Palmasu od 2:1.

Za to vreme, posle neočekivanog kiksa na startu šampionata i remija protiv Majorke od 1:1, Real Madrid je svojoj publici na Bernabeu, uspeo da se prikaže u najboljem svetlu!

Nakon što se ponovo mučio u prvom delu igre i nije uspeo da promeni početni rezultat, Real je početkom drugog dela igre poveo preko Valverdea u 50. minutu sa 1:0, pa tako najavio prvi trijumf ove sezone.

Gostima iz Valjadolida nije preostalo ništa drugo do potpune ofanzive, koju je pred kraj susreta Real iskoristio, pa preko Brahima Dijaza u 88. minutu poveo sa 2:0, da bi meč rešio debitantski pogodak Endrika u šestom minutu nadoknade za konačnih 3:0.

I jednima i drugima, sada je potrebna silovita partija.

Nakon što je poslednje bodove Realu “skinuo” 2017. godine, a potom vezao dva poraza i ispao iz elite, Las Palmas je po povratku, prošle sezone nanizao još dva poraza od “galaktikosa”.

Uz puno muke i posle velikog preokreta, Real je na ovom stadionu krajem januara slavio sa 1:2, a kakav nas ishod očekuje sada, na kraju 3. kola?

Nakon sedam godina, Las Palmas osvaja bodove ili Real nakon mlakog starta postiže željenu formu?

Novi problemi za Ančelotija ili lagana pobeda u izvedbi Real Madrida?