Olimpiko guta formu Verone?

Za kraj četvrtog kola Serije A, ponedeljak od 20:45 donosi nam meč na Olimpiku, u kome Lacio dočekuje ekipu Verone.

Novi trener Lacia, Baroni, započeo je sezonu u šarenom ritmu, nakon čega posle pauze sada Lacio polazi po nove bodove.

Krenulo je fantastično, pobedom protiv Venecije od 3:1, da bi povratak u realnost usledio u Udinama, u kojima je Lacio tradicionalno naleteo na žestok otpor domaće ekipe, pa u tom meču ostao poražen sa 2:1.

Usledio je derbi pre pauze na ovom terenu, na kome je Lacio rano morao da vadi loptu iz mreže nakon pogotka Pavlovića za Milan.

Ipak, nakon nepovoljnog prvog poluvremena, tim iz Rima uspeva ne samo da se vrati u meč, već golovima Kasteljanosa i Die da preokrene u svega četiri minuta.

Ponovo Lacio nije uspeo da sačuva prednost, a konačni remi donosi pogodak Leaa u 72. minutu, nakon čega se rezultat od 2:2 nije menjao do kraja.

Takođe je i Verona otvorila sezonu fantastično, pobedivši ekipu Napolija sa 3:0, ali na svom terenu tim Verone nije uspeo da se iznedri i sa Juventusom koji ih je savladao identičnim rezultatom i ostavio na polovičnom učinku.

Da će ponovo biti itekako ozbiljan protivnik, Verona je dokazala susretom u Đenovi, u kome je samo ona postojala na terenu, pa shodno tome zasluženo slavila 0:2.

Moskera bi mogao da predstavlja najveću pretnju po odbranu Lacija, dok se u redovima domaćina svi nadaju da će Kasteljanos dostići pik forme i biti prava zamena za Imobilea.

Verona na poslednjih pet duela nije uspela da savlada Lacio, gde je pored tri remija upisala i dva poraza dok tim iz Rima, na Olimpiku od Verone nije poražen od 2020. godine!

Može li Baroni sa svojim “nebeskoplavima” preskočiti Veronu ili tim iz grada ljubavi ostaje na samo jednom kiksu ove sezone?

Ko će se najviše radovati na kraju četvrtog kola Serije A?