“Orlovi” ponovo koče šampiona Evrope?

Za kraj drugog prozora Lige Nacija, sve staje u takmičenje u grupi A4, gde sa stadiona u Kordobi od 20:45 pratimo drugi susret Španije i Srbije.

Početak Lige Nacija, doneo je meč protiv šampiona Evrope, a uprkos svim poteškoćama u igračkom kadru i veoma niskom moralu oko reprezentacije, “Orlovi” su napravili jedno od najvećih iznenađenja, remiziravši bez golova, 0:0.

Imala je Španija svojih prilika da iz Beograda ode sa sva tri boda ali i je i Luka Jović imao nestvaran promašaj, koji i mesec dana kasnije ostaje viralan širom društvenih mreža.

Nakon susreta sa Španijom, ponovo je usledio muk kada je selekcija Srbije poražena u Danskoj, da bi meč protiv Švajcarske doneo fantastičnu igru, zbog čega sada podignute glave gledamo ka Kordobi.

Osvetu za poraze iz 2018. i 2022. godine i prvu pobedu Srbiji u Ligi Nacija, izgarali su Pavlović, Birmančević, Rajković, Mitrović i ostatak ekipe, a nakon autogola Elvedija u nadoknadi prvog dela igre, povratnik u nacionalni dres, Aleksandar Mitrović, svojim solo prodorom i golom za tv špice, donosi konačnih 2:0, u 61. minutu.

Nakon što nije uspela da na kraj izađe sa Srbijom, Španija je uz dosta truda stigla do ubedljive pobede u Ženevi, gde čak i nakon isključenja Le Normana nije dozvolila Švajcarskoj novo iznenađenje.

Hoselu i Ruiz, rano su doneli veliku prednost već u 13. minutu, da bi nakon isključenja i povratka Švajcaraca u meč preko Amdunija, svoje ambicije ka pobedi, Španija u nastavku iskazala i sa desetoricom.

Ruiz je ponovo pogodio za 1:3, da bi konačan rezultat u 80. minutu postavio Feran Tores, donevši tako prvu pobedu Španiji u ovom takmičenju.

Meč protiv Danske, protekao je u znaku domaćina, a Španija sada kao ogroman favorit cilja pobedu protiv naših. Imala je velikih muka “Crvena furija” u Mursiji, gde uprkos inicijativi nikako nije uspela da probije bedem Danske, sve do 79. minuta, kada Zubimendi donosi konačnih 1:0.

Posle remija u Beogradu, novi bodovi protiv Španije gotovo sigurno doneli bi opstanak u Ligi A, možda čak i prostora za napad na završnicu, dok bi pobedom Španija gotovo sigurno ostala među prve dve selekcije u grupi!

Jasno je da nakon dve dobre partije, vera u reprezentaciju polako počinje da se vraća, a da li Piksi i Srbija još jednom mogu protiv Španije ili domaći ipak ostaju besprekorni u Kordobi?