Šekspirovsko “biti ili ne biti” je pred “Orlovima”!

Rukometna reprezentacija Srbije nalazi se pred eliminacijom sa Evropskog prvenstva, nakon što posle prva dva kola nije uspela da upiše pobedu. Poslednji, odlučujući meč, izabranici Tonija Đirone odigraće danas u Minhenu, kada se od 18 časova sastaju sa Crnom Gorom.

Ni pobeda nam ne ostavlja čist put ka drugoj fazi takmičenja, pa bi i u slučaju nje, Srbija morala da sačeka rasplet meča između Mađarske i Islanda, te da se nada pobedi naših suseda u tom susretu.

U prvom meču u grupi C, Srbija je neshvatljivo ispustila pobedu protiv Islanda, kada je nakon 27:25 dozvolila selekciji Islanda da priđe na gol zaostatka pred poslednji minut, da bi pri rezultatu 27:26, na svega 20-ak sekundi do kraja Đorđić ispustio loptu i dozvolio skandinavskom sastavu da iz kontre postigne pogodak za konačnih 27:27.

Ni u drugom meču, “Orlovi” nisu zablistali. Iako je meč protiv Mađara otvoren odlično, a Srbija vodila 7:5, do kraja prvog poluvremena Mađarska je uspela da povede sa 18:17. Poslednji put, Srbija je izjednačila na 18:18, nakon čega Mađari novom serijom odlaze na 25:20, da bi posle nešto bolje igre naših momaka, sve bilo jasno posle vođstva naših suseda 28:25. Do kraja, Srbija je uspela da upiše dva pogotka, pa ostane na minimalnom porazu od 28:27.

Pred poslednji susret sa Crnom Gorom, tabela grupe C trenutno ne obećava.

Mađarska je prva sa četiri osvojena boda, Island drugi sa tri, dok Srbija ostaje na jednom bodu, a jedina selekcija bez bodova i šansi za dalji plasman jeste Crna Gora, koja će danas igrati samo za čast.

Osim pobede naših “Orlova”, potrebno je da Mađarska u drugom susretu slavi protiv Islanda, te na kraju Island ostane sa lošijom gol-razlikom iza nas. Trenutna gol-razlika Srbije iznosi -1, dok se Islanđani drže na +1 i slove za favorite u večerašnjem duelu od 20:30.

Nije nemoguće, ali sigurno nije ni lako!

Može li Srbija pobedom do druge faze Evropskog prvenstva u rukometu?