Spektakli u Minhenu i Mančesteru zakazuju drugo polufinale!

Gde smo završili u utorak, nastavićemo u sredu, kada ćemo pratiti i preostala dva susreta ovih revanša četvrtfinala Lige Šampiona u kome iz Minhena i Mančestera sledi pravi šou!

Dva potpuno nerešena rezultata i četiri potpuno ujednačena protivnika, pokušaće da prikažu te male niti koje će ih izdvojiti i ostaviti u konkurenciji da napadnu „ušati“ ove sezone!

Svakako, uzbuđenja neće manjkati, pa stoga brzo prelazimo na same mečeve u kojima nas očekuje ništa manje do beskompromisnih borbi do poslednjeg daha u borbi za mesto u polufinalu.

Prvi meč programa u sredu, od 21 čas pratićemo na Alijanc Areni, na kojoj spas sezone Bajern Minhen traži protiv Arsenala.

Pobeda Bajerna protiv Kelna od 2:0, za razliku od prethodne sezone kada je donela titulu, ove godine postala je Pirova, kada je i konačno prekinuta dominacija Bajerna u domaćem šampionatu, zbog čega će nakon gubitka „salatare“, tim Tomasa Tuhela iskorak pokušati da napravi u Ligi Šampiona.

Veoma lako bez titule može ostati i Arsenal, koji je neshvatljivo lošom partijom poražen od Aston Vile sa 0:2, zbog čega sada kasni dva boda za Mančester Sitijem, ali uprkos svemu ostaje maksimalno fokusiran na partiju u Minhenu.

Meč u Londonu, po Arsenal krenuo je fantastično, pogotkom Sake u 12. minutu, ali nakon čega samo šest minuta kasnije Gnabri uspeva da izjednači, a da kasnije pogotkom sa bele tačke u 32. minutu, Hari Kejn još jednom postane najomraženija figura na ovoj strani Londona, donevši potpuni preokret i prednost Bajernu od 1:2 na poluvremenu.

Ipak, kako bi uz svu dominaciju Arsenal izbegao poraz, potrudio se Trosar, koji na asistenciju Žezusa u 78. minutu uspeva da pogodi za konačnih 2:2, sa kojih u potpuno ujednačenom odnosu snaga prelazimo u Bavarsku.

Soccer Football – Champions League – Quarter Final – First Leg – Arsenal v Bayern Munich – Emirates Stadium, London, Britain – April 9, 2024 Bayern Munich’s Harry Kane celebrates scoring their second goal with Serge Gnabry REUTERS/David Klein

Iako je pretplaćen na Arsenal, sa Kejnom je očigledno i „kletva“ stigla u Minhen, zbog koje će navijači domaćeg tima zazirati i u ovom revanšu, a as engleskog fudbala ostati na korak od toga da još jednu sezonu završi bez trofeja.

Nakon što je poražen sa 10:2 u poslednjem dvomeču Lige Šampiona protiv Bajerna, Arsenal je dokazao da je sam „krem“ evropskog fudbala, a da li će sada uspeti da naprave još jedan korak pod Artetom i odu do polufinala ili u odlazećoj sezoni Tuhel nosi Bajern do samog kraja?

Centralni trenutak i svakako najveći derbi čitavog toka Lige Šampiona, pratimo na zatvaranju četvrtfinalne faze, u kojoj od 21 čas sa Etihada pratimo novi duel Mančester Sitija i Real Madrida.

Susret aktuelnog šampiona Evrope i najtrofejnijeg evropskog kluba, godinama unazad prepliće se kroz takmičenje u Ligi Šampiona, pa preostaje da vidimo ko će ostati uspešniji i da li će ova sezona podsetiti na onu kada je nestvarnim preokretom Real došao do titule šampiona ili pak prošlu, kada je nakon dominacije nad Realom, Mančester Siti uspeo da osvoji prvi trofej Lige Šampiona u istoriji kluba?

Ubedljivi pobednik vikenda kada je reč o engleskoj Premijer Ligi, bio je Mančester Siti, kojeg je nakon rutinske pobede nad Lutonom u nedelju dočekala najbolja vest, kada i Arsenal i Liverpul gube svoje mečeve kod kuće, a Mančester Siti uspeva da sada preuzme čelu tabele sa 2 boda prednosti u odnosu na konkurente i da uz najlakši raspored do kraja ostane prvi favorit za odbranu titule.

Prvi favorit za odbranu titule, ali Lige Šampiona, Siti bi mogao da postane uz još jednu dobru partiju protiv Reala, ali nakon slavlja nad Majorkom od 0:1, Real uspeva da zadrži 8 bodova prednosti u odnosu na Barselonu pred „El Klasiko“, pa će pored povratka na tron u „Primeri“ pokušati da se pod Ančelotijem vrati na tron evropskog fudbala i tako eliminiše šampiona.

Meč u Madridu, pored najviše golova, svakako je bio i najuzbudljiviji kada je reč o ovom četvrtfinalu.

Uprkos velikom pritisku sa tribina Bernabeua, Bernardo Silva već u 2. minutu uspeo je da donese prednost Mančester Sitiju, nakon čega Ančeloti „podiže obrvu“, a Real autogolom Dijaza i pogotkom Rodriga samo dva minuta kasnije, već u 14. minutu ima prednost od 2:1, koju sa sobom nosi na poluvreme.

Međutim, iako u boljoj partiji Madriđana, ekipa Pepa Gvardiole klasu pokazuje u njihovom naletu u kome od 66-71. minuta, preko Fodena i Joška Gvardiola dolazi do nove prednosti od 2:3, a kada je tišina počela da se promalja tribinama stadiona u Madridu, do nove ekstaze publiku dovodi Federiko Valverde, koji u 79. minutu postavlja konačnih 3:3, pa još jedan ujednačen revanš zakazuje u Mančesteru.

Uz činjenicu da je najuspešniji evropski klub, Realu ostaje i činjenica da nikada nije slavio u Mančesteru, a da pritom pored četiri vezana poraza od Mančester Sitija na gostovanju, veoma sveža ostaje i uspomena na bolan poraz od 4:0 iz prošle sezone, kojim je Siti uspeo da se „prošeta“ do finala, a kasnije i do prvog pehara u istoriji kluba!

Nema Benzeme, a ko u njegovom odsustvu može postati Ančelotijev heroj?

Da li je igra tima Pepa Gvardiole toliko sazrela da se možemo nadati odbrani „triplete“ ili će prvom pobedom na Etihadu ipak Real obezbediti svoje mesto u polufinalu?