“Sveci” sigurni i kod kuće?

I drugo kolo francuske Lige 1 započinje susretom PSŽ-a, koji će ovoga puta na Parku Prinčeva dočekati Montpelje u terminu od 21 čas!

Fenomenalan start sezone proživela je ekipa Luisa Enrikea, koja je uprkos ubedljivoj pobedi imala velikih poteškoća u meču protiv Avra na startu sezone.

Rano je pogotkom Lija, u 3. minutu PSŽ došao do prednosti, da bi nakon poništenih pogotaka Avr uspeo da se vrati u meč već u 48. minutu.

Domaća ekipa uspela je čak i da povede, ali je VAR ponovo spasao “Prinčeve”, koji od tog trenutka postaju nemilosrdni, te u završnici meča uspevaju da slome otpor odličnog domaćina.

U 85. minutu meča, veliku radost donosi Dembele, nakon koga samo minut kasnije pogađa i Barkola, dok Neveš beleži dve asistencije, a onda kao šlag na torti dolazi i pogodak Kolo Muanija sa bele tačke, kojim PSŽ dolazi do pobede od 1:4.

Dva dana kasnije, Motpelje je kao domaćin ostao ogroman favorit u meču protiv Strazbura, ali tu ulogu nije uspeo da opravda u remiju od 1:1.

Gosti su posle bezidejnog prvog poluvremena uspeli da povedu u 58. minutu meča, ali je devet minuta kasnije Savenije sa bele tačke uspeo da spasi Motpelje od poraza i donese veliki bod.

Sledi gostovanje velikom rivalu, ali i najtežem protivniku domaćeg prvenstva, protiv koga je Montpelje na poslednjih 11 susreta, beležio samo poraze!

Posle ekspresnog starta, nešto težeg od očekivanog, može li PSŽ i 12. put zaredom do pobede ili će gosti sa Parka Prinčeva uspeti da odnesu bodove?