Tokom srede “gori” na sve strane! Ko će ostvariti prednost pred revanš plej-ofa?

Tokom srede, pratićemo i poslednja četiri susreta prvog dela plej-ofa kvalifikacija, a sve startuje drugom utakmicom sa ligaškog puta, na kome Dinamo Kijev na dobro poznatom stadionu u Lublinu, sada dočekuje austrijski Salzburg.

Posle potpune dominacije i ukupne pobede protiv Partizana od 9:2, veliki test ukrajinskog vicešampiona usledio je u dvomeču protiv Rendžersa, iz koga su još jednom izašli kao pobednici.

Bio je bolji Dinamo i na ovom stadionu, gde je od pogotka Jarmolenka u 38. minutu, vodio rezultatom 1:0 sve do četvrtog minuta nadoknade, kada Siril Desers postiže pogodak i sa 1:1 prevodi ovaj meč na Ajbroks.

Očekivano su Rendžersi na domaćem terenu imali inicijativu, koju su držali sve do 51. minuta, kada Džefte dobija crveni karton, a kada je po domaće već bilo kasno, Pihaljonok i Vološin u svega dva minuta donose pobedu od 0:2 i put u plej-of ovih kvalifikacija!

Na tom putu isprečiće se Salzburg, koji je svoje sjajno izdanje imao u meču protiv Tventea.

Nakon neuspeha u domaćem šampionatu, rešen da promeni sve, Salzburg golovima mladog Morisa Kjergora uspeva da slavi 2:1, pa da sa prednošću pođe u Enshede, gde smo prisustvovali spektaklu!

Isti igrač, brzo je doveo Salzburg u prednost, a onda i propustio priliku da se u 73. minutu proslavi i da pri rezultatu 2:3 postigne gol sa bele tačke vredan daljeg plasmana.

Tvente je izjednačio na 3:3 svega tri minuta pre kraja, ali je Salzburg izdržao sve nalete i na nešto teži način uspeo da dođe na korak od novog nastupa u Ligi Šampiona!

Sada je vreme za novi spektakl, u kome će se vicešampioni Ukrajine i Austrije, sastati po prvi put u svojoj dugoj istoriji postojanja, a za koga ovaj meč ostaje uspešniji i ko će sa prednošću poći put Salzburga?

U jednom od najzanimljivijih susreta programa u sredu, tokom plej-ofa kvalifikacija pratimo sudar švedskog i češkog šampiona u meču u kome se na Eledi sastaju Malme i Sparta iz Praga.

Ovaj susret, potencijalno može stvoriti veliko rivalstvo, kada će Veljko Birmančević posle sjajnih nastupa u Malmeu, sada kao „prva violina“ na putu ka „mušemi“ predvoditi ekipu Sparte, posle odličnih izdanja u timu šampiona Češke!

Posle očekivanog trijumfa u dvomeču protiv irskog Šamroka 6:2, Sparti je usledio dvoboj sa rumunskim FCSB-om, u kome u prvom meču odigranom u Pragu, Oladžuni uspeva da spasi domaće, te donese pogodak za konačnih 1:1.

Delovalo je da će u Rumuniji Sparta imati većih problema, ali je odlična partija Birmančevića rešila sve dileme po pitanju plasman dalje, a sjajni Srbin sa dva brza pogotka ostaje glavni faktor trijumfa od 2:3, sa kojim Sparta dolazi na korak od Lige Šampiona.

Ne treba trošiti puno reči ni o sjajnom Malmeu, koji posle rutinskih 4:1 ipak gubi drugi meč od Klaksvika na Farskim Ostrvima sa 3:2, ali i tako prolazi dalje, na megdan favorizovanom Paoku.

Protiv šampiona Grčke, Malme je dva puta vodio, ali i posustajao sve do konačnih 2:2, kada je bilo poznato da odluka pada na Tumbi, a tamo nas je dočekao pravi šou!

Tokom prvog dela, timovi su se smenjivali u prednosti, a na kraju je Paok zadovoljniji otišao na odmor, prednošću od 3:2.

Igrao se poslednji minut nadoknade, kada je delovalo da je Malme završio svoje učešće, a onda srećnim postavljanjem na pravom mestu, lopta pogađa Zaterstroma i meč rezultatom 3:3 odlazi u produžetke.

U njima Kristijansen, na asistenciju već pomenutog Zaterstroma postiže gol za potpuni šok i pobedu od 3:4 vrednu plej-ofa!

Sada je jasno da predstoji pravi spektakl, u koji oba tima ulaze sa po jednom pobedom u međusobnim duelima, odigranima još 2014. godine, a ko će ovoga puta uspeti da „udari prvi“ pa sa povoljnim rezultatom pođe u Prag?

Sjajno će biti i u Danskoj, gde u pretposlednjem meču plej-ofa, pratimo Mitjiland i Slovan iz Bratislave u njihovom istorijskom duelu!

Oba tima, pokušaće da obezbede svoje prvo učešće u Ligi Šampiona i to nakon sjajnih partija u dosadašnjem toku kvalifikacija, zbog čega je veoma teško odrediti favorita.

Domaći Mitjiland je već dva puta bio uspešan na svom stadionu u Herningu, gde je posle rutinskih 4:0 u dvomeču protiv Santa Kolome, u prvom meču 3. kola ovde sa 2:0 slavio protiv Ferencvaroša!

Šampion Mađarske nije mogao ništa protiv Bukše i Frankulina, koji su doneli veliku prednost pred revanš, u kome ipak Ferencvaroš već u 17. minutu uspeva da povede, ali pogodak Sorensena iz 50. minuta rešava sva pitanja i sa 1:1 šalje Mitjiland na korak od velikog uspeha!

Šta tek reći o šampionu Slovačke, koji je u ovim kvalifikacijama krenuo od prvog kola?

Na prvoj prepreci, makedonska Struga bila je nemoćna u dvomeču protiv Slovana, koji je timu iz Bratislave pripao ukupnim rezultatom 6:3, da bi nakon 1:1 u prvom meču 2. kola na gostovanju Celju, Slovan pred svojom publikom bio neumoljiv, te slavio sa 5:0 za nastavak ovog sjajnog puta.

Još jednom je Slovan u Bratislavi bio fantastičan, gde je protiv Apoela sa Kipra slavio sa 2:0, pa u revanšu uspeo da odgovori na sve zadatke u odbrani, nedozvolivši domaćoj ekipi da probije bedem ispred gola Takača.

Bez golova, još bolje, bez primljenog gola u dva susreta, Slovan uspeva da se iznese sa svim zadacima i ostane na korak od neverovatnog uspeha! Sve je spremno za veliki spektakl u Herningu iz koga samo jedan tim može izaći kao pobednik, a da li će to biti domaći Mitjiland ili Slovan i ko ostaje bliži istorijskom plasmanu u grupnu fazu Lige Šampiona?

Za sam kraj prvog dela plej-ofa kvalifikacija, tokom srede pratimo još i meč sa Vankdorf stadiona u Bernu, na kome domaći Jang Bojs dočekuje Galatasaraj.

Dok je posle velike drame uspeo da osvoji prvenstvo Švajcarske, sa još većom dramom Jang Bojs ulazi u novu sezonu švajcarske Superlige, u kojoj ne beleži ni blizu dobre rezultate, zbog čega domaći navijači ostaju zabrinuti pred meč sa gigantom iz Turske.

Daleko lakše, Galatasaraj je u jednoj istorijskoj sezoni uspeo da se iznese sa Fenerbahčeom, te tako osvoji prvenstvo, a sada nakon dolaska Murinja u redove Fenera i njihovog ranog ispadanja iz Lige Šampiona, eventualnim uspehom nad Jang Bojsima ne samo da će ostati u Ligi Šampiona, već najvećem rivalu mogu svašta „natrljati na nos“.

Ipak, sezona Galatasaraja otpočela je nesvakidašnjim porazom od Bešiktaša, 0:5 u okviru Superkupa, da bi se ipak na startu sezone igrači Galate iskupili domaćoj publici, pobedom od 2:1 protiv Hataje i dobrom igrom protiv Konje. Iako su ovi timovi bez borbe došli do plej-ofa, ono pravo od njih očekujemo upravo sada, a u prvom meču nakon svega viđenog od samog starta, Galatasaraj ostaje blagi favorit za pobedu!

Mauro Ikardi, Mertens, Jilmaz i Zijeh samo su neka od imena koja bi mogla ugroziti gol poljuljanog šampiona Švajcarske. Nakon pet kola bez pobede u domaćem šampionatu, u kome je usledilo tri poraza i dva remija, Jang Bojs sada ima priliku da se izdigne, pa da preko Ganvule zada udarac turskom velikanu!

Vreme je za prvi zvanični susret ovih rivala i jedan od najvećih derbija plej-ofa kvalifikacija, a ko će u njemu uspeti da slavi?

Mogu li „mladi momci“ konačno stati na noge ili će Galatasaraj slaviti pred zagarantovanu „ludnicu“ u Istanbulu?

Šta nas sve očekuje tokom prvih mečeva poslednje runde kvalifikacija za Ligu Šampiona?